×
Spínač s možnostou spínania, s N-vodičom. Obj.č. 756366
search
 • Spínač s možnostou spínania, s N-vodičom. Obj.č. 756366

Smart vypínač / stmievač s N-vodičom Valena™ Life s Netatmo čierny

66,24 €  s DPH

55,20 €  bez DPH

Dodanie obvykle 5 - 7 dní

Zaujímavá náhrada obyčajného vypínača, ktorá umožňuje ovládanie osvetlenia pomocou smartfónu alebo hlasového asistenta.

Zaťažiteľnosť až 150 W pre stmievateľné LED a kompaktné žiarivky.

Pre správnu funkciu prístroja je nutné pripojiť aj N-vodič, preto si pred objednaním skontrolujte jeho prítomnosť v inštalačnej krabici.

V prípade že sa v inštalačnej krabici N-vodič nenachádza, použite prístroj obj.č. 756384.

Použitím smart vypínačov Valena Life s Netatmo namiesto klasických mechanických vypínačov, si vytvoríte vlastnú smart inštaláciu bez stavebných zásahov.

Čítajte viac o možnostiach inteligentnej elektroinštalácie Valena Life s Netatmo.

Množstvo

Inteligentný vypínač s N-vodičom Valena Life s Netatmo čierny

 • Pre namontovanie vypínača je potrebná prítomnosť N-vodiča v inštalačnej krabici. Inak nepotrebujeme nič viac ako pre montáž akéhokoľvek iného vypínača. Namontuje sa do bežnej inštalačnej krabice s hĺbkou min. 50 mm, pripojí sa ku nemu prívod - N-vodič, L-fázový vodič a spínané svietidlo.
 • Ovládajte svetlo priamo páčkou na stene alebo diaľkovo pomocou aplikácie Home + Contro v telefóne.
 • Vypínač môže fungovať v dvoch režimoch: ako spínač osvetlenia alebo ako stmievač. Je kompatibilný s rôznymi typmi záťaží, odporúčajú sa ale stmievateľné LED. Parametre stmievania sa dajú nastaviť v aplikácii Home + Control od Legrandu. Vo výrobnom nastavení pracuje prístroj ako spínač.
 • Režim signálky na vypínači je možné nastaviť do orientačnej alebo signalizačnej funkcie. Ak je napríklad vypínač pri posteli a vnoci signálka pôsobí rušivo, vieme ju vypnúť.
 • Môže byť ovládaný s jedným alebo viacerými bezdrôtovými vypínačmi, aplikáciou, hlasom, scenárom, časovým programom, lebo priamym pripojením klasických nepodsvietených tlačidiel. Čiže ak pridáme ďalší bezdrôtový ovládač, vytvoríme nové ovládacie miesto tak ako je znázornené nižšie na obrázku.
 • Vypínač sa dodáva komplet s montážnou doskou a rámikom.

Použitie smart vypínača v kombinácii bezdrôtovým spínačom Legrand Valena Life s Netatmo:

stmievac s N vodicom
756366

Tabuľka vlastností

Farba
Čierna
Spôsob použitia
Ovládanie svetla
Umiestnenie
Zapustená montáž

Špecifické referencie

EAN13
3414972053594
novinka

Stiahnuť

Katalóg pre profesionálov

Valena Life s Netatmo

Stiahnuť (10.13MB)

Legrand smart home katalóg

Technický katalóg Legrand smart home 2021

Stiahnuť (11.49MB)

Stmievač s N vodičom - návod.pdf

752166, 752266, 752366, 756366 stmievač návod

Stiahnuť (986.08KB)
  Ako je to z dosahom vypínač - prijímač?
  • V otvorenom priestore je to 100 m
  • V dome / byte to závisí od konštrukcie stien. Pri 20m by mala byť funkčnosť bezproblémová

  V prípade problémov sa dá použiť zosilňovací modul – nepoužívaný vypínač ktorý bude plniť funkciu zosilňovača signálu niekde na polceste

  team smartparts.sk


  Aký je rozdiel medzi vypínačom (stmievačom) s N-vodičom a bez N-vodiča?

  Rozdiel je v kabeláži, ktorá je privedená do miesta, kam sa má prístroj namontovať.

  • V novších inštaláciách sú spravidla do inštalačnej krabice privedené všetky 3 vodiče: fázový (ozn. L, často hnedej farby), neutrálny = nulový (ozn. N, modrý) a ochranný (ozn. PE, žltozelený)
  • V starších inštaláciách často prechádza cez krabicu len fázový vodič

  Ak sú v krabici všetky 3 vodiče, odporúčame vždy použiť prístroje s N-vodičom. Podľa našich skúseností pracujú lepšie.

  Nižšie pre porovnanie schémy zapojenia oboch verzií.

  Prístroj s N-Vodičom:

  spinac s N-vodicom

  Prístroj bez N-vodiča:

  spinac bez N-vodica

  Mám v dome klasické tlačítkové žalúziové ovládače Valena Life a chcel by som ich vymeniť za SMART. Je to možné?

  Aby ste pôvodné tlačidlo mohli vymeniť, je potrebné zistiť ako je motor žalúzie ovládaný. Netatmo ovládače slúžia na ovládanie motorov ktoré sú riadené privedením napätia na svorku. Čiže ak je napätie na jednej svorke, motor žalúzie zaťahuje, ak na druhej, motor žalúzie vyťahuje. 

  Ovládanie pôvodným žalúziovým vypínačom vyzerá nasledovne: existujúci vypínač len stlačím (nedržím) a žalúzia ide dole, kde sama zastaví. Ak chcem naklopiť lamely, krátko stlačím a stredovým tlačítkom vypnem natočenie.

  V takomto prípade by mala byť výmena bezproblémová. Budete potrebovať príslušný počet žalúziových ovládačov (napríklad v bielej farbe), mobilnú štartovaciu bránu alebo štartovaciu sadu.

  Ak si nie ste istí, kontaktujte nás a radi Vám poradíme.

  smartparts.sk


  Bude fungovať smart stmievač so stmievateľným svietidlom? Chceme zakúpiť svetlo s funkciou stmievania. Svetlo je ovládané z dvoch miest = sústava dvoch vypínačov - 1x č.6 a 1x č.5b (alebo 6+6). Jen nutné pri kúpe smart vypínača/s ...

  Dobrý deň,

  Stmievač uvádzate správny, 752166 by mal fungovať. Aj keď výrobca svietidla neuvádza aký typ stmievania je v svietidle použitý a na 100% je to jasné až po otestovaní. Čo sa týka druhého ovládacieho miesta tam by bolo vhodné použiť bezdrôtový vypínač 752185 alebo dvojitá verzia 752187. Klasický mechanický vypínač nebude fungovať. Fungovať by malo klasické tlačidlo. Aby ste mali k dispozícii smart funkcie a možnosti nastavenia stmievača, je potrebné mať tiež niektorú z brán (obj. č. 199100 alebo 752150)

  Vypínač 752184 nemá možnosť pripojenia doplnkového klasického tlačidla na ovládanie svetla z iného miesta. Doplnkový bezdrôtový vypínač netatmo 752185 alebo 752187 fungovať bude. 752184 je ale určený skôr pre inštalácie kde nie je vo vypínači nulový vodič. Ak je ale N-vodič vo vypínači, doporučil by som vždy použiť 752166.

  team smartparts.sk


  Dobry den mame mechanicke vypinace na vonkajsich zaluzuach. Radi by sme ich vymenili komomet za smartove ovladanie a doplnili aj veterny a slnecny senzor, mate taku sadu? Jedna sa o 8 ks zaluzii v Bratislave

  Mám v dome len mechanické vypínače a chcel by som ich vymeniť na smart dá sa to? nemám tam privedené žiadne optické káble alebo iné ďakujem za odpoveď Beringer

  Dobrý deň, áno dá, práve pre takéto prípady sú určené vypínače a zásuvky Netatmo. Ak potrebujete poradiť viac ozvite sa.



Mohlo by vás zaujímať aj