×
Netatmo smart mikromodul spínací - Legrand | smartparts.sk
search
 • Netatmo smart mikromodul spínací - Legrand | smartparts.sk

Smart mikromodul Valena™ Life s Netatmo

46,20 €  s DPH

38,50 €  bez DPH

Dodanie do 2 dní

Smart modul na spínanie čohokoľvek čo zaňho pripojíte. Mikromodul môžte inštalovať ku svietidlu, do inštalačnej krabice, alebo ku akémukoľvek spotrebiču.

Ovláda sa cez aplikáciu alebo bezdrôtovými ovládačmi.

Množstvo
SKLADOM

Smart mikromodul Netatmo:

 • Ak potrebujete niektoré svetlo ovládať nadiaľku, vďaka tomuto modulu to vyriešite naozaj jednoducho.  Pripojte mikromodul priamo ku svietidlu a spárujte ho s bezdrôtovým ovládačom
 • Dá sa využiť nielen na riadenie osvetlenia ale aj na ovládanie iných spotrebičov
 • Vďaka malým rozmerom ho ľahko schováte
 • Ovládanie prostredníctvom bezdrôtového ovládača, spárovanie poťukaním ovládača po mikromodule. Môže byť ovládaný viacerými ovládačmi
 • Ovládanie samozrejme aj cez Home + Control aplikáciu v smartfóne

Príklad použitia mikromodulu a 2 bezdrôtových ovládačov Legrand Valena Life s Netatmo:

valena life s netatmo balik 2 ovladacov a mikromodulu

064888

Tabuľka vlastností

Spôsob použitia
Ovládanie svetla
Umiestnenie
Zapustená montáž

Špecifické referencie

EAN13
3414971396449

Stiahnuť

Katalóg pre profesionálov

Valena Life s Netatmo

Stiahnuť (10.13MB)

Smart mikromodul

Inštalačný návod pre mikromodul 64888

Stiahnuť (344.79KB)
  Ako je to z dosahom vypínač - prijímač?
  • V otvorenom priestore je to 100 m
  • V dome / byte to závisí od konštrukcie stien. Pri 20m by mala byť funkčnosť bezproblémová

  V prípade problémov sa dá použiť zosilňovací modul – nepoužívaný vypínač ktorý bude plniť funkciu zosilňovača signálu niekde na polceste

  team smartparts.sk


  Mám v dome klasické tlačítkové žalúziové ovládače Valena Life a chcel by som ich vymeniť za SMART. Je to možné?

  Aby ste pôvodné tlačidlo mohli vymeniť, je potrebné zistiť ako je motor žalúzie ovládaný. Netatmo ovládače slúžia na ovládanie motorov ktoré sú riadené privedením napätia na svorku. Čiže ak je napätie na jednej svorke, motor žalúzie zaťahuje, ak na druhej, motor žalúzie vyťahuje. 

  Ovládanie pôvodným žalúziovým vypínačom vyzerá nasledovne: existujúci vypínač len stlačím (nedržím) a žalúzia ide dole, kde sama zastaví. Ak chcem naklopiť lamely, krátko stlačím a stredovým tlačítkom vypnem natočenie.

  V takomto prípade by mala byť výmena bezproblémová. Budete potrebovať príslušný počet žalúziových ovládačov (napríklad v bielej farbe), mobilnú štartovaciu bránu alebo štartovaciu sadu.

  Ak si nie ste istí, kontaktujte nás a radi Vám poradíme.

  smartparts.sk


  Chcem kúpiť - Balík na ovládanie svetla z 2 miest biela Valena™ Life s Netatmo, ale potrebujem ovládať zo 4 miest. Stačí dokúpiť ďalšie 2 vypínače (kód 752185) a pôjdu spárovať s ovládacím modulom?

  Dobrý deň, zostava Balík ovládania svetla z 2 miest je predprogramovaná z výroby. Na pridanie ďalšieho ovládača by bolo potrebné celú zostavu vytvoriť s použitím brány nanovo. To je štandardný postup.

  Existuje ale aj možnosť pridať do jestvujúcej zostavy nový ovládací prvok systémom takzvaného "poťukania". Tento postup je popísaný na strane 15 katalógu Valena life s Netatmo - návod pre profesionálov, časť Spárovanie bezdrôtových spínačov. Stiahnuť môžete priamo aj cez tento odkaz:

  https://www.smartparts.sk/index.php?controller=attachment&id_attachment=6

  Niekedy je potrebné tento proces spraviť viackrát kým dôjde ku spárovaniu oboch prvkov. Vo Vašom prípade ťukáte po čiernom mikromodule, nie po zásuvke (ako je uvedené v návode v katalógu).

  smartparts.sk


  Bude fungovať smart stmievač so stmievateľným svietidlom? Chceme zakúpiť svetlo s funkciou stmievania. Svetlo je ovládané z dvoch miest = sústava dvoch vypínačov - 1x č.6 a 1x č.5b (alebo 6+6). Jen nutné pri kúpe smart vypínača/s ...

  Dobrý deň,

  Stmievač uvádzate správny, 752166 by mal fungovať. Aj keď výrobca svietidla neuvádza aký typ stmievania je v svietidle použitý a na 100% je to jasné až po otestovaní. Čo sa týka druhého ovládacieho miesta tam by bolo vhodné použiť bezdrôtový vypínač 752185 alebo dvojitá verzia 752187. Klasický mechanický vypínač nebude fungovať. Fungovať by malo klasické tlačidlo. Aby ste mali k dispozícii smart funkcie a možnosti nastavenia stmievača, je potrebné mať tiež niektorú z brán (obj. č. 199100 alebo 752150)

  Vypínač 752184 nemá možnosť pripojenia doplnkového klasického tlačidla na ovládanie svetla z iného miesta. Doplnkový bezdrôtový vypínač netatmo 752185 alebo 752187 fungovať bude. 752184 je ale určený skôr pre inštalácie kde nie je vo vypínači nulový vodič. Ak je ale N-vodič vo vypínači, doporučil by som vždy použiť 752166.

  team smartparts.sk


  Dobry den mame mechanicke vypinace na vonkajsich zaluzuach. Radi by sme ich vymenili komomet za smartove ovladanie a doplnili aj veterny a slnecny senzor, mate taku sadu? Jedna sa o 8 ks zaluzii v Bratislave


Mohlo by vás zaujímať aj