×
Smart video vrátnik Classe 300EOS
search
 • Smart video vrátnik Classe 300EOS
 • Classe 300EOS vnútorný displej s Netatmo bránou
 • Classe 300EOS vonkajší videovrátnik Linea 3000
 • Videovrátnik sada Classe 300EOS
 • Videovrátnik Classe 300EOS Wifi s volaním na mobil
 • Classe 300EOS vnútorný displej Wifi
 • Classe 300EOS vnútorný displej Wifi
 • Classe 300EOS vnútorný displej rozmery
 • Classe 300EOS vnútorný displej pripojenie

Smart video vrátnik s WiFi Classe 300EOS with Netatmo

687,60 €  s DPH

573,00 €  bez DPH

Dodanie obvykle 5 - 7 dní

Nový videovrátnik Legrand s Videotelefón, ktorý vie zavolať na mobil ak nie ste doma.

Oceňovaný dizajn. Kvalitný vonkajší video panel, vnútorná jednotka s dotykovým displejom a pripojením na Wifi. Otváranie dverí a prijímanie videohovoru aj na diaľku prostredníctvom aplikácie Home+Security

Elektrický vrátnik s integrovanou bránou Netatmo a hlasovým asistentom Alexa pre ovládanie celej smart domácnosti.

Množstvo

Video vrátnik Classe 300EOS s Wi-Fi pripojením - predstavenie

Nový domový video vrátnik značky Bticino (patrí do skupiny Legrand) slúži v prvom rade na zabezpečenie komunikácie medzi vami a vašim hosťom pred dverami. Obraz je zaznamenaný širokouhlou kamerou a zobrazuje sa na obrazovke vnútornej jednotky. Prostredníctvom dotykových tlačidiel viete návšteve otvoriť elektrický zámok. Kedykoľvek môžete zapnúť náhľad z kamery pri vchode, alebo prepínať obraz na iných pridaných kamerách alebo ďalšom vstupnom paneli. Ak máte viac vnútorných jednotiek, voláte si navzájom medzi sebou prostredníctvom funkcie interkomu. Tento smart video vrátnik disponuje 5 palcovou dotykovou obrazovkou.

Classe 300EOS - používanie video vrátnika doma

 

Používanie domového vrátnika prostredníctvom aplikácie na mobilnom telefóne

 

Pokročilé fukcie videovrátnika Classe 300EOS:

Okrem netradičného inovatívneho dizajnu vrátnik skrýva množstvo zaujímavých funkcií.

 • Detekcia tváre: smart kamera vonkajšieho panela detekuje tvár a priblíži ju. Dvojklikom na displej vnútornej jednotky sa zobrazenie prepne na širokouhlé.
 • Presmerovanie na mobil: ak nie ste práve doma, môžete sa spojiť s návštevou prostredníctvom mobilného telefónu a aplikácie Home + Security, ktorá je zdarma dostupná pre Android a iPhone. Takto môžete otvoriť bránku kurérovi, či pustiť deti alebo návštevu dnu a nenecháte ich čakať vonku na ulici.
 • Brána pre NETATMO a MyHome smart domácnosť: ak doteraz ste pre inštaláciu prvkov Netatmo potrebovali extra bránu (štartovací balík), vďaka EOS video vrátniku môžte rovno začať vymieňať klasické vypínače a zásuvky za smart prístroje. Netatmo brána je už totiž súčasťou vnútornej jednotky. Okrem smart vypínačov a zásuviek podporuje bezpečnostné kamery, okenné senzorydetektory dymu a oxidu uhoľného.
 • Amazon Alexa: Zariadenie Classe 300EOS využíva hlasového asistenta Amazon Alexa, ktorý rozpozná váš hlas a spracováva vaše príkazy. Pre aktiváciu služby je potrebné mať zriadený účet so službou Amazon Akexa. Hlasom tak môžte ovládať otvorenie zámku, prvky vašej smart inštalácie, alebo napríklad zistiť predpoveď počasia, dopravnú situáciu, vaše naplánované úlohy v kalendári a pod. Pre ochranu vášho súkromia mikrofón Alexy kedykoľvek zapnite / vypnite. Služba zatiaľ ie je dostupná v slovenskom jazyku.
 • Integrovaná čítačka elektronických čipov: nemusíte nosiť kľúče, stačí priložiť čip a zámok sa otvorí.
 • Interkom: volania medzi vnútornými jednotkami v rôznych častiach domu sú podporované.
 • Videozáznamník: ak vás volajúci nezastihne doma alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, môže zanechať odkaz.
 • Dokonalý prehľad: históriu udalostí v domácnosti si viete zobraziť na časovej osi. Zaznamenáva sa: detekcia pohybu, zvonenia, udalosti v zariadeniach Netatmo a MyHome
 • Zavolajte domov: prostredníctvom aplikácie zavolajte kedykoľvek domov. Zistite či sú deti v poriadku alebo sa spojte s manželkou keď nezdvíha telefón.

Video vrátnik Classe 300EOS - inštalácia

Na pripojenie nie je potrebná žiadna komplikovaná kabeláž, stačí jednoduchá dvojlinka - dvojžilový kábel, ideálne zbernica Legrand / Bticino. Vnútorný panel video vrátnika sa pripája na sieť prostredníctvom Wifi, alebo špeciálnym adaptérom (kontaktujte nás). Pozor: je podporovaná len Wifi sieť 2,4 GHz. Po pripojení vnútornej aj vonkajšej jednotky na zbernicu a zdroj vás dokončením inštalácie prevedie vstupný panel prostredníctvom inštrukcií krok za krokom.

Pre elektrikára je inštalácia jednoduchá ale zvládne ju aj zručný človek - pozrite si inštalačné video nižšie. Treba ale myslieť na to že zdroj sa umiestňuje do rozvádzača do ktorého by mal zasahovať len odborne zdatný elektroinštalatér. Ak potrebujete s inštaláciou poradiť, alebo chcete aby sme to vybavili za vás, neváhajte nás kontaktovať

Video vrátnik Classe 300EOS - inštalačné video

 

Video vrátnik Classe 300EOS - spárovanie s aplikáciou Home + Security

 

Video vrátnik Classe 300EOS - nastavenie hlasového asistenta Amazon Alexa

Čo je súčasťou balenia:

 • 5 palcová dotyková obrazovka s LCD displejom, záznamníkom na audio a video hovory ktorá sa pripojí do siete pomocou WiFi (2,4 GHz)
 • Vonkajšia jednotka v tmavej farbe so širokouhlou farebnou kamerou vo vyhotovení odolnom voči vode (IP54) a mechanickému poškodeniu (IK10)
 • Čítačka elektronických čipov umiestená pod krytom vonkajšej jednotky
 • Napájací zdroja na DIN lištu do rozvádzača šírky 6 modulov
 • 8 ks elektronických prístupových čipov
 • Relé pre ovládanie zámkov s externým napájacím zdrojom

Voliteľné príslušenstvo Classe 300EOS:

Vonkajší aj vnútorný panel sa dá nainštalovať na povrch na stenu ale je vhodné keď sa v mieste vyvedenia káblov nachádza inštalačná krabica. Ku vonkajšej a vnútornej jednotke môžte pripojiť jednoduché zvončekové tlačidlo.  V mieste inštalácie vnútornej jednotky zabezpečte dostatočne silný WiFi signál vašej domácej siete (podporovaná je len sieť 2,4 GHz) alebo ethernetový kábel (potrebný adaptér obj. č. 344844). Ďalšie voliteľné príslušenstvo:

S našou pomocou zvládnete inštaláciu sami. Objednajte si videovrátnik a my vám poskytneme online a telefonickú podporu pri inštalácii.

Viac informácií nájdete v dokumentácii v prílohách na stiahnutie.

Nenašli ste odpovede na všetky vaše otázky? Položte otázku prostredníctvom záložky "Otázky ku produktu" alebo nás kontaktujte.

363915

Tabuľka vlastností

Farba
Biela
Volanie na mobil
Áno
Pripojenie do siete
WiFi aj sieťový kábel
Vstavaná čítačka chipov
Áno

Špecifické referencie

EAN13
8005543678947

Stiahnuť

Vstupné systémy 2022

Vstupné systémy 2022 Legrand Bticino

Stiahnuť (6.58MB)

Classe 300EOS

Classe 300EOS inštalácia a používanie

Stiahnuť (22.55MB)
  Aký zámok odporúčate ku videovrátnikom?

  Otestovaný a odporúčaný je tento Elektricky zamok ktorý ponúkame aj na našich stránkach.

  Pre zámok výrobca udáva tieto parametre:

  • 18V AC/DC (jednosmerné / striedavé)
  • 4 A impulzný prúd, max. 250 mA prídržný prúd (30 Ω max)

  team smartparts.sk


  Aký kábel možno použiť pre videovrátnik s vonkajším panelom Linea 3000?

  Na všetky prepojenia vrátnikov typu Classe 100, Classe 300 alebo Classe EOS je najvhodnejšie použiť originálny kábel Bticino, ktorý nájdete aj na našom e-shope. Kábel je vhodný na na pripojenie:

  • Vonkajšej jednotky
  • Vnútornej jednotky
  • Elektrického zámku na bránke alebo ovládanie pohonu brány

  Kábel je vhodný na malé napätie ale aj 230V.

  Pri jestvujúcej kabeláži si prekontrolujte maximálne dĺžky podľa tabuľku nižšie:

  kabel vratnik Legrand

  team smartparts.sk


  Problémy s pripojením vnútornej jednotky vrátnika na Wifi

  Skontrolujte nasledovné:

  • Pred pripojením vypnite na Wifi routeri 5GHz sieť a nechajte pustenú len 2,4GHz Wifi
  • V prípade že máte viacej prístupových bodov, všetky vypnite a nechajte v prevádzke len WiFi prístupový bod 2,4GHz (s prístupom na Internet) najbližšie k vnútornej jednotke CLASSE 100X / EASY KIT WiFi.
  • Skontrolujte či video vrátnikový systém funguje v bez aplikácie – to znamená ak stlačíte tlačidlo na vonkajšom vstupnom paneli, vnútorná jednotka by mala zazvoniť a rozsvietiť sa jej obrazovka. Po priatí hovoru by mala byť možná komunikácia medzi vonkajším panelom a vnútornou jednotkou a rovnako by malo byť funkčné aj otváranie zámku.

  Pokiaľ je všetko v stave ako je uvedené vyššie môžeme začať s procedúrou párovania vnútornej WiFi video jednotky s aplikáciou podľa nasledovného návodu:


  Mám set videovrátnika LINEA 3000 .... je možné toto nejako integrovať do Homey Pro verzia Early 2023

  Dobrý deň,

  v tejto chvíli to možné nie je, a týka sa to všetkých vrátnikov Legrand a Bticino s pripojením na internet a s funkciou presmerovania volania na mobil. Ale do budúcna to nevylučujem, technológie a možnosti integrácie sa stále posúvajú.

  smartparts.sk


  Ako zapojím vrátnika Classe 100/300 s 2 vstupnými panelmi, 2 vnútornými jednotkami a relé pre ovládanie posuvnej vstupnej brány?

  Schéma s konfiguráciou nižšie.

  zapojenie vratnika s 2 panelmi

  team smartparts.sk


  Potrebujem ku videosade alebo prídavnému vstupnému panelu striešku proti dažďu?

  V prvom rade strieška proti dažďu sa používa len pri povrchovej montáži vstupného panelu linea 3000. Pri zapustenej montáži je potrebná inštalačná krabica a krycí rámik, strieška sa tam už namontovať nedá.

  Strieška je voliteľné príslušenstvo, čiže nie je pre povrchovú montáž nevyhnutná. Zvyšuje však životnosť vstupného panelu, pretože ho vo zvýšenej miere chráni proti vplyvom počasia. Takže jej montáž doporučujeme.

  team smartparts.sk


  Dobry den mame mechanicke vypinace na vonkajsich zaluzuach. Radi by sme ich vymenili komomet za smartove ovladanie a doplnili aj veterny a slnecny senzor, mate taku sadu? Jedna sa o 8 ks zaluzii v Bratislave

  Pripojenie a napájanie zámku vrátnika: Chcem objednať videovrátnik od legrandu,dvojvodičová sústava, so zdrojom do zásuvky.  Otázka: cez tento zdroj môžem napájať elektromagnetický zámok 6-14v ac/dc, alebo mám použiť další zdro ...


Mohlo by vás zaujímať aj