×
Displej Classe 100X Wifi ku videosade - Legrand Bticino
search
 • Displej Classe 100X Wifi ku videosade - Legrand Bticino
 • Classe 100 rozmery

Prídavná vnútorná jednotka Classe 100X Wi-Fi

348,00 €  s DPH

290,00 €  bez DPH

Dodanie do 2 dní

Prídavná vnútorná videojednotka - displej s 5 palcovou obrazovkou. Umožňuje presmerovanie volania na mobil. Na prednom paneli 3 dotykové tlačidlá so symbolom a 4 konfigurovateľné tlačidlá.

Najčastejšie sa používa sa na doplnenie jestvujúceho vrátnika Bticino o ďalšiu obrazovku (displej) pre 2. byt alebo na aktualizovanie staršieho riešenia videovrátnika s cieľom doplniť funkciu volania na mobil.

Množstvo
SKLADOM

Kvalitný doplnkový displej Classe 100X Wi-Fi

Systém Classe 100X Wi-Fi je nový videotelefón od firmy Bticino ktorý ponúka základnú paletu funkcií a ovládanie prostredníctvom tlačidiel na prednom paneli. Jeho obrazovka má 5 palcov. Dokáže všetko, čo potrebuje bežne užívateľ: kvalitný prenos obrazu a zvuku od vonkajšieho panela, ovládanie elektrického zámku, ovládanie osvetlenia prístupovej cesty alebo ovládanie zámku č. 2. Má funkciu presmerovania volania na mobil, teda ak niekto volá od bránky a vy nie ste doma, vrátnik prepojí volajúceho prostredníctvom aplikácie na váš mobilný telefón.

Uplatnenie samostatnej vnútornej jednotky (displeja):

Samostatná jednotka sa využíva najmä v týchto prípadoch:

 • Ak potrebujete rozšíriť váš videovrátnik na 2 samostatné bytové jednotky: Máte nainštalovaný videovrátnik Bticino (napríklad sadu Classe 100X Wi-Fi) a potrebujete doplniť vrátnik pre ďalší byt

Classe 100x doplnenie 1

 • Ak chcete modernizovať vašu vnútornú jednotku a využiť funkciu presmerovania na mobil. Podmienkou je že bývate v dome v ktorom je nainštalovaný vonkajší panel s kamerou Bticino. V tom prípade vymeníte jestvujúci vnútorný audio vrátnik alebo starší videovrátnik za novú Classe 100X Wi-Fi s volaním na mobil

Classe 100x doplnenie 2

Prídavná vnútorná jednotka Classe 100X WiFi - kompatibilita

Doplnkový panel je kompatibilný s videosadami:

Čo všetko dokáže prídavná jednotka Classe 100X Wi-Fi:

 • Odpovedzte návšteve, ktorá zvoní pri dverách odkiaľkoľvek: či ste doma, v práci alebo na dovolenke. Prostredníctvom telefónu a aplikácie komunikujete s vašou návštevou
 • Otvorte si dvere domov: ak práve neviete nájsť kľúče, cez aplikáciu viete otvoriť elektrický zámok a vôjsť domov
 • Pozrite sa čo sa deje pred domom: aktivujte kedykoľvek kameru vonkajšieho panela a pozrite sa kto stojí pred dverami
 • Zavolajte domov: spojte sa so svojimi deťmi doma prostredníctvom vnútorného displeja. Zavolajte im z aplikácie v telefóne domov a zistite či je všetko v poriadku
 • Zapnite svetlá alebo zavlažovanie: vďaka doplnkovým funkciám a vhodnému rozšíreniu môžete ovládať napríklad svetlá v záhrade alebo zavlažovanie
 • Otvorte návšteve aj keď nie ste doma: nemusíte byť doma aby ste vpustili svojich blízkych dnu. Stačí na to mobil s nainštalovanou apkou

Inštalácia vnútornej jednotky Classe 100 WiFi:

Vnútorný panel môžete nainštalovať na povrch na stenu ale je vhodné keď sa v mieste vyvedenia káblov nachádza inštalačná krabica. Ku jednotke môžte pripojiť jednoduché zvončekové tlačidlo. V mieste inštalácie zabezpečte dostatočne silný WiFi signál vašej domácej siete. Pre správne fungovanie systému po doplnení / výmene môžu byť potrebné zmeny v konfigurácii - prosím kontaktujte nás.

Ďalšie voliteľné príslušenstvo:

S našou pomocou zvládnete inštaláciu sami. Objednajte si videovrátnik a my vám poskytneme online a telefonickú podporu pri inštalácii. Nemáte na inštaláciu čas alebo chuť? Kontaktujte nás a my vám radi nainštalujeme a nakonfigurujeme prídavnú jednotku vrátnika.

Classe 100X Wi-Fi v praxi:

Viac informácií:

Rozmery a ďalšie informácie nájdete v záložke technická špecifikácia a prílohy.

344682

Tabuľka vlastností

Farba
Biela
Volanie na mobil
Áno
Pripojenie do siete
WiFi

Špecifické referencie

EAN13
8005543631591
novinka

Stiahnuť

Brožúra domáce telefóny

Domace audio a video telefony

Stiahnuť (3.48MB)

Telefóny Classe 100

Audio a video telefony Classe 100

Stiahnuť (2.27MB)

Classe 100x inštalačný manuál

Inštalačný manuál Classe 100X prídavná jednotka

Stiahnuť (21.74MB)
  Aký zámok odporúčate ku videovrátnikom?

  Otestovaný a odporúčaný je tento Elektricky zamok ktorý ponúkame aj na našich stránkach.

  Pre zámok výrobca udáva tieto parametre:

  • 18V AC/DC (jednosmerné / striedavé)
  • 4 A impulzný prúd, max. 250 mA prídržný prúd (30 Ω max)

  team smartparts.sk


  Aký kábel možno použiť pre videovrátnik s vonkajším panelom Linea 3000?

  Na všetky prepojenia vrátnikov typu Classe 100, Classe 300 alebo Classe EOS je najvhodnejšie použiť originálny kábel Bticino, ktorý nájdete aj na našom e-shope. Kábel je vhodný na na pripojenie:

  • Vonkajšej jednotky
  • Vnútornej jednotky
  • Elektrického zámku na bránke alebo ovládanie pohonu brány

  Kábel je vhodný na malé napätie ale aj 230V.

  Pri jestvujúcej kabeláži si prekontrolujte maximálne dĺžky podľa tabuľku nižšie:

  kabel vratnik Legrand

  team smartparts.sk


  Problémy s pripojením vnútornej jednotky vrátnika na Wifi

  Skontrolujte nasledovné:

  • Pred pripojením vypnite na Wifi routeri 5GHz sieť a nechajte pustenú len 2,4GHz Wifi
  • V prípade že máte viacej prístupových bodov, všetky vypnite a nechajte v prevádzke len WiFi prístupový bod 2,4GHz (s prístupom na Internet) najbližšie k vnútornej jednotke CLASSE 100X / EASY KIT WiFi.
  • Skontrolujte či video vrátnikový systém funguje v bez aplikácie – to znamená ak stlačíte tlačidlo na vonkajšom vstupnom paneli, vnútorná jednotka by mala zazvoniť a rozsvietiť sa jej obrazovka. Po priatí hovoru by mala byť možná komunikácia medzi vonkajším panelom a vnútornou jednotkou a rovnako by malo byť funkčné aj otváranie zámku.

  Pokiaľ je všetko v stave ako je uvedené vyššie môžeme začať s procedúrou párovania vnútornej WiFi video jednotky s aplikáciou podľa nasledovného návodu:


  Mám set videovrátnika LINEA 3000 .... je možné toto nejako integrovať do Homey Pro verzia Early 2023

  Dobrý deň,

  v tejto chvíli to možné nie je, a týka sa to všetkých vrátnikov Legrand a Bticino s pripojením na internet a s funkciou presmerovania volania na mobil. Ale do budúcna to nevylučujem, technológie a možnosti integrácie sa stále posúvajú.

  smartparts.sk


  Ako zapojím vrátnika Classe 100/300 s 2 vstupnými panelmi, 2 vnútornými jednotkami a relé pre ovládanie posuvnej vstupnej brány?

  Schéma s konfiguráciou nižšie.

  zapojenie vratnika s 2 panelmi

  team smartparts.sk


  Potrebujem ku videosade alebo prídavnému vstupnému panelu striešku proti dažďu?

  V prvom rade strieška proti dažďu sa používa len pri povrchovej montáži vstupného panelu linea 3000. Pri zapustenej montáži je potrebná inštalačná krabica a krycí rámik, strieška sa tam už namontovať nedá.

  Strieška je voliteľné príslušenstvo, čiže nie je pre povrchovú montáž nevyhnutná. Zvyšuje však životnosť vstupného panelu, pretože ho vo zvýšenej miere chráni proti vplyvom počasia. Takže jej montáž doporučujeme.

  team smartparts.skMohlo by vás zaujímať aj